Stacje MTV i Comedy Central w kampanii #RazemNaOdległość promują odpowiedzialność społeczną i zachęcają do wzajemnego wsparcia na odległość w dobie pandemii COVID-19.
Akcja #DzieciakiRazemWdomu wykorzystuje popularne postacie Nickelodeon do promowania zdrowego trybu życia wśród rodzin przebywających w domu

24/03/2020

ViacomCBS w Polsce przyłącza się do globalnej, wieloplatformowej kampanii społecznej, która poprzez rozrywkę promuje znaczenie zdrowia psychicznego w dobie pandemii, podkreślając, że konieczność dystansu nie oznacza izolacji społecznej. W ramach akcji #RazemNaOdległość, marki rozrywkowe i młodzieżowe ViacomCBS, za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz przy wsparciu gwiazd znanych z programów MTV Polska i Comedy Central Polska w kreatywny sposób promują odpowiedzialność społeczną, zachęcają do pozostania w domu przy jednoczesnym utrzymywaniu relacji społecznych. Podkreślają, jak wielkie znaczenie w okresie domowej izolacji ma koncentracja na zdrowiu psychicznym oraz wzajemne wsparcie na odległość.

 

W akcję zaangażowali się m. in. bohaterowie popularnego reality show, „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”.

„W trosce o zdrowie osób zaangażowanych w realizację programu podjęliśmy decyzję, że zaplanowana na 29 marca premiera 13.sezonu zostanie przesunięta. Dobro naszego zespołu jest nadrzędne, jednak nie chcemy pozostawić sympatyków formatu bez kontaktu z uczestnikami Warsaw Shore.”, komentuje Daniel Reszka, VP Comedy, Entertainment & Youth Brands.

 

Ekipa reality show, chcąc zachować kontakt z fanami i wyrazić solidarność z nimi, na swoich profilach w mediach społecznościowych zachęca do pozostania w izolacji i podpowiada, jak można wykorzystać czas spędzony w domu. Wpisy dedykowane akcji opatrzone są specjalnie stworzoną grafiką wykorzystującą hasztag #RazemNaOdległość.

 

 

W ramach kampanii stacja MTV postanowiła również przenieść kultową serię „MTV Unplugged” do sieci.

20 marca, na kanale MTV w serwisie YouTube ruszyła specjalna edycja „MTV Unplugged At Home”, która oferuje akustyczne sety muzyków pozostających w domach z powodu globalnej pandemii. W pierwszym filmie raper i zdobywca nagrody Grammy Wyclef Jean, wykonuje, między innymi, swoje hity „Gone Till November” i „Hips Don’t Lie”. Nagrania kolejnych artystów dostępne będą również na profilach stacji na Instagramie i Twitterze. „Nie wykluczamy lokalnej kontynuacji tej akcji.”, dodaje Daniel Reszka.

 

W kampanii #RazemNaOdległość udział bierze także komediowy kanał Comedy Central. Na antenie oraz profilach w mediach społecznościowych emitowane są materiały video, w których wykorzystując popularnych bohaterów kultowych seriali, takich jak „Przyjaciele”, czy „Teoria wielkiego podrywu”, stacja zachęca do poddania się kwarantannie i podpowiada kreatywne sposoby spędzania czasu w domu oraz radzeniu sobie z izolacją. W typowy dla siebie, zabawny sposób podkreśla również zalety pracy z domu oraz zachęca do wykorzystania technologii w podtrzymywaniu relacji na odległość.

 

Równocześnie, grupa kanałów dziecięcych ViacomCBS rusza z akcją #DzieciakiRazemWdomu, której celem jest przekazanie dzieciom i rodzicom porad dotyczących dbania o zdrowie oraz pomysłów na wspólne aktywności podczas pobytu w domu. W kampanii pojawiają się uwielbiani przez młodych widzów bohaterowie najpopularniejszych seriali i kreskówek z portfolio Nickelodeon i Nick Jr.: “SpongeBob Kanciastoporty”, “Niebezpieczny Henryk” czy “Bąbelkowy świat gupików”. Akcja #DzieciakiRazemWdomu, dzięki ciekawej, dostosowanej do najmłodszych formie przekazu, służy jako źródło informacji dla rodziców oraz kopalnia wiedzy i inspiracji dla dzieci. Akcja obejmuje działania zarówno na antenie, jak i w mediach społecznościowych. Dodatkowo uruchomiona została usługa Noggin, w ramach której zgromadzone zostały kultowe produkcje spod szyldu Nicka Jr., jak „Psi patrol”, czy „Dora poznaje świat”. Z Noggin korzystać mogą użytkownicy Apple TV i w ramach promocji wartościowych treści edukacyjnych przez pierwszy tydzień dostęp do usługi jest darmowy.

„W trudnych czasach epidemii media powinny wykorzystać możliwości dotarcia i promować na wszelkie możliwe sposoby odpowiedzialną postawę, a także mądrze rekomendować, jak spędzać czas, by podtrzymywać, a wręcz umacniać relacje międzyludzkie. Wierzę, że inicjatywa ViacomCBS, która z rozmachem wystartowała na wszystkich kontynentach, wpisuje się w tę misję.”, podsumowuje Daniel Reszka.